Warszawa: katecheci z diecezji włocławskiej w Szkole Animatorów Misyjnych

5 lipca 2019 r., tekst: ALS; foto: PDM

Warszawa: katecheci z diecezji włocławskiej w Szkole Animatorów Misyjnych

W pierwszym tygodniu lipca br. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, odbyła się Szkoła Animatorów Misyjnych drugiego stopnia, organizowana przez Papieskie Dzieła Misyjne.

W wydarzeniu tym uczestniczyły osoby z 19 polskich diecezji, głównie świeccy, ale też i osoby duchowne. Wśród nich znaleźli się także przedstawiciele diecezji włocławskiej. Ich udział był możliwy dzięki wsparciu ks. Henryka Kowalskiego.

Tegoroczna Szkoła Animatorów Misyjnych była szczególna ze względu na ustanowiony przez papieża Franciszka (na październik tego roku) Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który ma być inspiracją do konkretnych działań misyjnych.

Podczas zajęć uczestnicy motywowani byli do stworzenia grup Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego oraz do jeszcze większego wsparcia powołań kapłańskich i zakonnych w młodych Kościołach, poprzez akcje AdoMiS i Misyjny Bukiet, a także do tworzenia nowych – misyjnie zaangażowanych – grup Żywego Różańca.

Pięciodniowe szkolenie nie były tylko warsztatami twórczości dla misji, ale także czasem modlitwy i Eucharystii z elementami kultur z różnych kontynentów.