Uniejów: spotkanie integracyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami

24 marca 2024 r., ks. Adrian Nowicki

Uniejów: spotkanie integracyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami

W sobotę, 23 marca, w Uniejowie, w okręgu kolsko-tureckim miało miejsce II spotkanie integracyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodziców.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył ks. inf. Andrzej Ziemieśkiewicz, proboszcz miejscowej parafii, a słowo Boże wygłosił ks. Adam Zieliński, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej. W homilii porównał chrześcijanina do ziemi, która krążyć powinna wokół innego człowieka, nie stawiając siebie w centrum.

Oprawę muzyczną zapewniła schola dziecięca z parafii św. Maksymiliana w Koninie i Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach.

Następnie wszyscy udali się szkoły na słodkim poczęstunku, występie iluzjonisty, integracji muzycznej, którą poprowadziła schola, oraz zajęciach plastycznych.

Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem.