Turek-Obrzębin: modlitwa za zmarłych kapłanów

5 listopada 2023 r., tekst i foto: ks. MM

Turek-Obrzębin: modlitwa za zmarłych kapłanów

Tradycją lat ubiegłych, w pierwszą sobotę miesiąca (w tym roku był to 4 listopada), duszpasterze dekanatu tureckiego, parafianie mieszkańcy miasta gromadzą się na wspólnym sprawowaniu Eucharystii za zmarłych kapłanów w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie.

Mszy św. przewodniczył ks. prał. Marek Kasik, dziekan dekanatu tureckiego, a homilię wygłosił ks. kan. Mirosław Frankowski, proboszcz parafii  św. Barbary w Turku. W swoim słowie oparł się na czytaniach z soboty XXX tygodnia w ciągu roku, wskazując również iż „życie Twoich wiernych o Panie, zmienia się, ale się nie kończy”.

Na zakończenie Eucharystii ks. kan. Stanisław Nasiński, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku, podziękowała obecnym za pamięć o zmarłych kapłanach i modlitwę za nich.

Po błogosławieństwie zebrani kapłani udali się na braterskie spotkanie przy stole.