Srebrny Jubileusz s. Adriany Ufniarz ZSNM

16 sierpnia 2020 r., tekst i foto: ks. MSz

Srebrny Jubileusz s. Adriany Ufniarz ZSNM

15 sierpnia br. w Domu Biskupim miała miejsce wyjątkowa uroczystość: s. Adriana Ufniarz ZSNM, przełożona sióstr posługujących w Domu Biskupów Włocławskich,  świętowała 25-lecie ślubów zakonnych. Mszy Świętej w intencji jubilatki, sprawowanej w kaplicy Biskupów Włocławskich, przewodniczył Pasterz Diecezji, a koncelebrowali: ks. bp Stanisław Gębicki, ks. prał. Janusz Bartczak i ks. kapelan Mateusz Szurgot.

Doniosłość uroczystości podkreśliła także obecność matki Jolanty Gołębiowskiej ZSNM, przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi wraz z s. Agata Błaszczyk ZSNM, wikarii generalnej.

W homilii, ks. bp Wiesław Mering, nawiązując do pierwszego czytania, ukazał Maryję jako Arkę Przymierza niosącą Chrystusa ludziom. „Od momentu chrztu, także my jesteśmy Arką Przymierza Pana i naszym podstawowym powołaniem jest niesienie Chrystusa ludziom” - powiedział Pasterz Kościoła włocławskiego.

Siostra Adriana pełni swoją posługę w Domu Biskupim od 12 lat, dlatego we wspólnym świętowaniu uczestniczyli także prezbiterzy, którzy współpracowali z dostojną jubilatką jako kapelani Biskupa Włocławskiego: ks. prał. Sławomir Deręgowski, ks. prał. Michał Krygier oraz wspomniany wyżej ks. prał Janusz Bartczak.