Sieradz: Serce Matki przy Sercu Syna

8 czerwca 2019 r.

Sieradz: Serce Matki przy Sercu Syna

„Bez Ducha Świętego Bóg jest daleki, Chrystus jest przeszłością, Ewangelia martwą literą, Kościół tylko organizacją, władza panowaniem, posłannictwo propagandą, kult przywoływaniem wspomnień, a postępowanie po chrześcijańsku moralnością niewolników” - tymi słowami, przywołanymi za metropolitą Ignatiosem z Syrii, ks. prał. dr Mirosław Miłek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, powitał ks. bp. Wiesława Meringa na progu uroczystej liturgii, sprawowanej w parafialnej świątyni 8 czerwca br.

Tej chwili wraz z całą parafią oczekiwało zwłaszcza ponad trzystu młodych ludzi, którzy tego dnia mieli otrzymać Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Eucharystię wraz z Księdzem Biskupem koncelebrowali: ks. prał. dr Janusz Bartczak, kapelan Biskupa Włocławskiego, ks. inf. dr Marian Bronikowski, wikariusz biskupi rejonu sieradzkiego i dziekan dekanatu sieradzkiego I oraz ks. Mirosław Miłek, który wraz z księdzem dziekanem pomagali Pasterzowi Diecezji w udzielaniu sakramentu bierzmowania.

Ksiądz Biskup w dialogowanej homilii, skierowanej przede wszystkim do młodzieży, zwrócił uwagę na wiarę i poświęcenie św. Jadwigi, patronki dnia, oraz na wiarę Apostołów. Pasterz podkreślił, że również dziś, aby Duch Święty mógł działać w Kościele i świecie, potrzebna jest wiara człowieka.

Ważnym momentem uroczystej liturgii było też poświęcenie nowej figury Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, autorstwa ks. prof. Tadeusza Furdyny, który również obecny był tego dnia przy ołtarzu.

Na pamiątkę niecodziennego wydarzenia, Ksiądz Profesor przekazał Biskupowi włocławskiemu namalowany przez siebie wymowny mistyczny obraz, przedstawiający twarz Chrystusa i wyciągnięte w jej kierunku powiązane, zniewolone dłonie.

Na zakończenie Mszy św. miało miejsce zawierzenie całej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.