Sieradz: modlitwa za zmarłych kapłanów

22 września 2019 r.

Sieradz: modlitwa za zmarłych kapłanów

W święto św. Mateusza Apostoła przypadła 14. rocznica śmierci ks. prał. Józefa Kucharskiego budowniczego świątyni parafialnej NSJ w Sieradzu. Tego dnia zgromadzili się kapłani z dekanatu Sieradzkiego II wraz z wiernymi i najbliższą rodziną Księdza Prałata, aby podczas Eucharystii modlić się za zmarłych duszpasterzy.

Mszy św. przewodniczyły ks. kan. Roman Żerkowski, który jako wikariusz był świadkiem ostatnich chwil z życia pierwszego budowniczego świątyni parafialnej. Wygłoszonej homilii odniósł się do posługi duszpasterskiej, ks. prałata i przypomniał słowa z testamentu, jako wezwanie dla parafian, by nigdy nie zapomnieli o istocie Eucharystii.

Czas wspólnej modlitwy zakończono Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych kapłanów posługujących w dekanacie Sieradzkim II, odmówioną przy pamiątkowej tablicy poświęconej pierwszemu proboszczowi parafii Najświętszego Serca Jezusowego.