Sieradz: misyjny „Wieczór Miłosierdzia z Janem Pawłem II”

5 października 2019 r.

Sieradz: misyjny „Wieczór Miłosierdzia z Janem Pawłem II”

W pierwszy czwartek miesiąca października, w ramach ,,Wieczoru Miłosierdzia z Janem Pawłem II” w sieradzkiej bazylice mniejszej gościł ks. prał. Henryk Kowalski, wieloletniego misjonarza na kontynencie afrykańskim.

Podczas spotkania z parafianami, ks. Kowalski, dzieląc się doświadczeniem pracy na Wybrzeżu Kości Słoniowej, przybliżył na czym polega praca misjonarza oraz trudności z jakimi na co dzień borykają się misjonarze. Ksiądz gość opowiedział także o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II, który trzykrotnie odwiedzał tamten kraj.

Spotkanie zakończyło się wspólnie odmówioną Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji misji oraz powołań kapłańskich i misyjnych.

W ramach wdzięczności za poprowadzenie ,,Wieczoru Miłosierdzia” ks. inf. Marian Bronikowski obdarował gościa obrazem św. Józefa z Bazyliki Kolegiackiej.

Spotkanie z Księdzem Misjonarzem wpisało się w obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.