Sieradz: dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa bp. Stanisława Gębickiego

5 maja 2019 r., ks. KM

Sieradz: dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa bp. Stanisława Gębickiego

4 maja br. w bazylice kolegiackiej w Sieradzu miało miejsce uroczyste dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa ks. biskupa Stanisława Gębickiego. Tego dnia Ksiądz Biskup pełnił w Parafii Wszystkich Świętych posługę duszpasterską, udzielając sakramentu bierzmowania prawie 200 młodym.

Czcigodny Jubilat przewodniczył Mszy św., która zgromadziła tłumy Sieradzan, podziękować Bogu za posługę w diecezji bp. Gębickiego. W czasie Liturgii księża oraz delegacje parafialne złożyły na ręce celebransa życzenia, wspominając niezwykły rok 1969, gdy ówczesny neoprezbiter – ks. Stanisław Gębicki – rozpoczynał wikariuszowską posługę w sieradzkiej farze. Niewątpliwie poruszającym faktem była obecność tych wiernych, wobec których obecny Biskup Pomocniczy pełnił kapłańską posługę, m.in. błogosławiąc związki małżeńskie. Tak było w przypadki państwa Włodzimierza i Bożeny Skrzypińskich.

Ksiądz Biskup w końcowym słowie wyraził swoją wielką radość i wdzięczność wobec wszystkich, którzy w tym dniu modlili się w jego intencji. Wspominając swoje pierwsze miesiące duszpasterskiej posługi zaznaczył, że przeżył tu wiele bardzo znaczących dla niego wydarzeń, które kształtowały jego młode kapłaństwo.