Piesza Pielgrzymka Sieradzka na pątniczym szlaku

23 sierpnia 2020 r., ks. MW

Piesza Pielgrzymka Sieradzka na pątniczym szlaku

Po raz 410. mieszkańcy Sieradza i okolic wyruszyli na pątniczy szlak, by przeżyć swoje rekolekcje w drodze. Rozpoczęły się one Mszą św., sprawowaną w bazylice sieradzkiej, wczesnym rankiem, 22 sierpnia. Eucharystii przewodniczył ks. inf. Marian Bronikowski, wikariusz biskupi rejonu sieradzkiego. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Mętlewicz, student UKSW. Kaznodzieja zachęcił pątników oraz pielgrzymów duchowych, by swoje pielgrzymowanie przeżywać w duchu sakramentalnej odnowy życia.

Tegoroczna pielgrzymka ma szczególny wymiar ze względu na sytuację, która zdominowała życie społeczne. Odbywać się ona będzie na sposób rotacyjny. Pątnicy będą uczyć się od św. Jana Pawła II przeżywania sakramentów w łączności z Kościołem powszechnym i z jego Tradycją.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 24 sierpnia, by tam świętować uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, po czym powrócą do Sieradza, by w swoich domach dalej przeżywać tajemnicę obecności Chrystusa w sakramentach i w życiu każdego człowieka.