Osięciny. Skupienie młodzieży i ministrantów dekanatu bądkowskiego przed Adwentem

30 listopada 2018 r.

W piątek, 30 listopada, w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach, z inicjatywy dekanalnych duszpasterzy ministrantów i młodzieży, odbyło się skupienie dla młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu bądkowskiego.

Wszystkich zgromadzonych przywitał ks. Piotr Dziurdziński, kustosz sanktuarium.

Po uroczystym wniesieniu i intronizacji Pisma Świętego miało miejsce nabożeństwo Słowa, któremu przewodniczył ks. Michał Laskowski, dekanalny duszpasterz młodzieży. W konferencji zwrócił on uwagę, że Jezus nieustannie zaprasza człowieka do współpracy z sobą. Nie oferuje wygodnych warunków pracy, ale „dźwiganie codziennego krzyża, kolana bolące od modlitwy, których nie wolno wyprostować, walkę z samym sobą by stać się doskonalszym, oferując jako zapłatę - zbawienie”. Podkreślił, że każdy ze zgromadzonych słyszał o Jezusie od najmłodszych lata, jednak sama wiedza nie wystarcza. Zachęcał jednocześnie do dawania świadectwa o obecności i działaniu Zbawiciela w codziennym życiu. „Czy chcesz uczyć się miłości, którą daje Jezus?”, pytał ks. Laskowski, zachęcając do refleksji nad tym tematem.

Kolejnym punktem modlitewnego czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzież z osięcińskiej wspólnoty dzieliła się świadectwem doświadczenia miłości Pana Boga w swoim życiu.

W klimat modlitwy muzyką i śpiewem wprowadził zespół Vox cordis z Szadku.

Druga część spotkania odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach przy wspólnym stole, która była okazją do wspólnej radość bycia razem.