Noworoczne spotkanie Motoklubu ATH w Domu Biskupim

5 lutego 2020 r., ks. Mateusz Szurgot

Noworoczne spotkanie Motoklubu ATH w Domu Biskupim

4 lutego br. ksiądz biskup Wiesław Mering przyjął w swoim domu członków włocławskiego klubu motocyklowego Aequites Templi Hieroslimitani wraz z rodzinami. Motocykliści, opierający swoją działalność na fundamentach chrześcijańskich, przybyli do Biskupa Włocławskiego, aby przedstawić sprawozdanie ze swojej i prosić o Pasterskie błogosławieństwo.

Zebranych powitał ks. prał. Sławomir Deręgowski, komandor Klubu. Ksiądz Prałat podziękował Pasterzowi Diecezji za przyjęcie i przedstawił kolejno wszystkich zebranych. Zaznaczył także parafie, w których mieszkają oraz wymienił niektóre z działań, podejmowanych przez Rycerzy.

Następnie Jacek Wojciechowski, kapitan Klubu, przypomniał podstawowe założenia i cel istnienia ATH oraz złożył na ręce Księdza Biskupa raport z dotychczasowej działalności.

Biskup Włocławski przedstawił zebranym historię ostatnich 100 lat Domu Biskupiego, od czasu ataku bolszewików podczas, którego został w znaczniej części zniszczony. Drugą rocznicą, na którą zwrócił uwagę bp Mering, jest obchodzone w tym roku, 20-lecie kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej. Zapowiadając nadchodzące wydarzenia, Pasterz Diecezji zaprosił zgromadzonych do udziału w 100-leciu urodzin św. Jana Pawła II oraz beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i włocławskim dziękczynieniu za dar jego świętości.

Przyjęcie klubowiczów ATH w Domu Biskupim było także okazją do wyrażenia wdzięczności za ich zaangażowanie w organizację wydarzenia modlitewnego „Polska pod Krzyżem”, które odbyło się w minionym roku na włocławskim lotnisku.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa.