Niedziela Misyjna w Kazimierzu Biskupim

24 października 2022 r.

Niedziela Misyjna w Kazimierzu Biskupim

W tym roku 23 października już po raz 90. Kościół katolicki obchodził Światową Niedzielę Misyjną. Z tej okazji w parafii św. Marcina z Tours w Kazimierzu Biskupim, gościli alumni z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy Świętej Rodziny wraz z ks. Pawłem Olszewskim MSF, diakona Jakuba i kleryka Krzysztofa, którzy pomagali nam godnie przeżywać Niedzielę Misyjną.

O godzinie 9.00 ksiądz proboszcz Michał Drewniacki wraz z ks. Pawłem Olszewskim MSF sprawowali Eucharystię i intencji misjonarzy oraz o liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Przez cała niedzielę diakon Jakub głosił homilie przybliżając wszystkim parafianom misyjny charyzmat zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny oraz pracę misyjną w dalekich krajach takich jak Madagaskar czy Papua Nowa Gwinea.  Ksiądz diakon podkreślał, że wszyscy jako chrześcijanie są wezwani, by głosić i dawać świadectwo Ewangelii oraz że każdy z nas jest misjonarzem. Zaznaczył, że chrześcijanom „może zagrażać postawa ewangelicznego faryzeusza (...) jaki to ja jestem dobry, wrzucę parę złoty na tacę, pomodlę się za misjonarzy i już”. W dalszej części przekonywał, że „wszyscy jesteśmy świadkami i ambasadorami Boga na ziemi. Zatem reprezentujemy Go godnie i z wielka dumą wszędzie tam gdzie jesteśmy”.

O godzinie 16.00 na zakończenie niedzieli goście z seminarium przewodniczyli nabożeństwu różańcowemu, upraszając dla misjonarzy pracujących po za granicami kraju potrzebne łaski.

Po zakończonej Eucharystii mieszkańcy mogli przed kościołem promować z misjonarzami o ich pracy misyjnej oraz nabyć pamiątki związane z misjami takie jak różańce czy breloczki wykonane na Madagaskarze.