Najważniejsze wydarzenia mijającego roku: „Polska pod Krzyżem”

31 grudnia 2019 r.

Najważniejsze wydarzenia mijającego roku: „Polska pod Krzyżem”

Ponad 60 tysięcy osób wzięło udział w centralnym wydarzeniu akcji ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem”, które miało miejsce 14 września 2019 r. na lotnisku w Kruszynie.  Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił biskup włocławski Wiesław Mering.

Wyrazy wspólnoty z zebranymi przekazali Prezydent RP i Premier polskiego Rządu. W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy słowo do zebranych skierował kapelan prezydencki ks. prał. Zbigniew Kras.

Przed zakończeniem Mszy św. bp Mering poświęcił przyniesione przez wiernych krzyże, które zawisną w domach, miejscach nauki i pracy.

Posługę pełniły różne formacje wolontariuszy, w tym Rycerze Kolumba i Rycerze św. Jana Pawła II. Posługę muzyczną pełniła wspólnota „Miłości Ukrzyżowanej”.

Całość wydarzenia zakończyła Droga Krzyżowa oraz nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.