Lipno: Biskup Włocławski poświęcił Katolickie Przedszkole „OAZA”

6 września 2022 r., tekst: ks. RZ; foto: BG

Lipno: Biskup Włocławski poświęcił Katolickie Przedszkole „OAZA”

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego 2022/23, przy parafii bł. Michała Kozala BM w Lipnie, swoją działalność zainaugurowało Przedszkole Katolickie „OAZA”. Wszystko, co ma przynosić błogosławione owoce, musi być poddane łasce Bożej, dlatego 5 września br. przedszkole odwiedził biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, aby poświęcić, oddany do użytku i wyposażony budynek przedszkola, a przede wszystkim, pobłogosławić dzieci, rodziców oraz pracowników nowej placówki edukacyjno-wychowawczej w Lipnie.

W rodzinnej i przyjaznej atmosferze, czekając na wyjątkowego gościa, gromadka przedszkolaków, śpiewem piosenki: „Święty uśmiechnięty”, wykonania zespołu Arka Noego, powitała księdza biskupa, wręczając także własnoręcznie wykonane laurki.

Błogosławieństwo dzieci, nauczycieli, pracowników i obecnych rodziców, stało się dobrą okazją do wspólnej modlitwy: „Ojcze nasz” i „Aniele Boży”.

Przedszkole „OAZA” wyróżnia się spośród innych profilem opartym na fundamencie nauki o człowieku głoszonej przez Kościół Katolicki. Proces wychowawczy opiera się tutaj na osobowej relacji nauczyciela i dziecka, uwzględniając potrzeby i możliwości rozwojowe,
w szczególności w zakresie otwarcia serca dzieci na Pana Boga w budowania chrześcijańskiego systemu wartości. Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci od 2,5 do 5 roku życia i czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: od 6.00 do 17.00. Nowa placówka jest dostępna dla wszystkich dzieci, których rodzice akceptują jej zasady i chcą angażować się wraz z nauczycielami w proces wychowawczy dzieci, tworząc społeczność przedszkola.