Licheń: kwartalne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

13 listopada 2023 r.

Licheń: kwartalne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

W dniach 10-12 listopada diecezjalna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przebywała w Licheniu, przeżywając kwartalne rekolekcje, w których uczestniczyło ponad 130 osób, razem dziećmi i młodzieżą, dla których przygotowano odrębny program rekolekcyjny.

Myślą przewodnią rekolekcji było: „Wspólnota uczniów Jezusa”. Medytując Boże Słowo „Pozwólcie się odnawiać Duchowi w waszym myśleniu i przyobleczcie się w nowego człowieka, stworzonego zamysłem Boga” (Ef4, 23-24), trwając w całonocnej adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, uczestnicy poszukiwali odpowiedzi na pytania: W którym miejscu są przy Jezusie?: w tłumie, jako uczeń czy apostoł? Czym jest wspólnota w życiu człowieka i jaka jego rola we wspólnocie, do której należy?

W prawidłowym formowaniu życia we wspólnocie i istnienia wspólnoty pomagali kapłani i osoby świeckie, głosząc konferencje, a wśród nich ks. Dominik Stempin, diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym, ks. Krzystof Antczak, ks. Adrian Nowicki, a także D. Małecka i L. Sztandarowicz. Podkreślali oni, że na trwałość wspólnoty, poczucie bezpieczeństwa w niej, wypełniania ewangelizacyjnej roli ma wpływ przede wszystkim życie w łasce uświęcającej poszczególnych jej członków, rozważanie słowa Bożego, trwanie przy Jezusie i rozpoczynanie każdej zmiany od siebie.

Niespodzianką dla wszystkich była niedzielna wizyta przedstawicieli młodzieżowej z grupy „Amen”, działającej przy parafii i sanktuarium św. Józefa we Włocławku, którzy animowali czas wspólnego świętowania, angażując dorosłych m.in. w biblijną pantomimę oraz zabawy ruchowe.

Nad całością rekolekcji czuwali: ks. Dominik Stempin i Agnieszka Warmińska – diecezjalni koordynatorzy Odnowy w Duchu Świętym.

Na podstawie informacji od Beaty Wróblewskiej