Włocławek: spotkanie formacyjne duszpasterstwa kobiet

13 listopada 2023 r., ks. ŁD

Włocławek: spotkanie formacyjne duszpasterstwa kobiet

12 listopada w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła i Ewangelisty sprawowana była kolejna Msza Święta dla kobiet, której przewodniczył ks. Łukasz Dzikiewicz, diecezjalny duszpasterz kobiet diecezji włocławskiej.

Gościem specjalnym spotkania był ks. dr Krzysztof Rogala, doktor prawa kanonicznego i notariusz w kurii, który wygłosił konferencję pt.: „Przymierze małżeńskie”. Ks. Rogala omówił ten temat dzieląc przymierze małżeńskie na dwie płaszczyzny. Pierwsza to część prawna, druga natomiast określa, w jaki sposób realizować powołanie do świętości poprzez przymierze małżeńskie. Prezentując część prawną, podkreślił, że na ponad 1700 kanonów prawa kanonicznego aż 110 kanonów poświęconych jest prawu małżeńskiemu. Z tego wybrane i omówione zostały trzy najważniejsze, mówiące o: definicji małżeństwa, istotnych przymiotach oraz zgodzie małżeńskiej. Jak usłyszeli zgromadzeni, pozostałe 107 kanonów to wytyczne, jak realizować 3 najważniejsze.

Podczas spotkania poświęcony został także obraz z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe, która swoim matczynym płaszczem będzie ochraniać dzieło duszpasterstwa kobiet diecezji włocławskiej.

Ks. Dzikiewicz wraz z podopiecznymi zapraszają cykliczne spotkania duszpasterstwa, które odbywać się będę w drugą niedzielę miesiąca. Najbliższe spotkanie zaplanowane zostało niedzielę, 10 grudnia.