Krzymów: 22 nowych ministrantów

19 kwietnia 2019 r.

Krzymów: 22 nowych ministrantów

Podczas Liturgii Wielkiego Czwartku (18 kwietnia) w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie 22 chłopców zostało włączonych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.

Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w parafialnej świątyni przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Kaźmierczak.  Kandydaci, stojąc przed ołtarzem, wyznali, że są gotowi „do podjęcia służby Panu Bogu i godnego wypełniania obowiązków ministranckich”. Następnie główny celebrans poświęcił komże, które nowi ministranci przyoblekli przy pomocy swoich rodziców.

Do ważnej i zobowiązującej posługi przy ołtarzu przygotowywali się przez okres kilku miesięcy pod okiem ks. Juliusza Granicznego.

Nowym członkom LSO w Krzymowie życzymy wytrwałości w podjętych zobowiązaniach oraz coraz głębszego jednoczenia się z Panem Jezusem, który uobecnia się na ołtarzu podczas Eucharystii.

red. Anna Ziemniarska