Komendant Policji prosi o ograniczenie wizyt na cmentarzach

11 kwietnia 2020 r.

Komendant Policji prosi o ograniczenie wizyt na cmentarzach

„W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Konińskiego, na którego terenie działają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, chcemy wprowadzać kolejne środki zapobiegawcze, mające na celu ograniczenie kontaktowania się osób – często starszych – najbardziej narażonych na skutki zakażenia śmiertelnym wirusem. Dlatego też zwracam się do Księdza Biskupa z prośbą, aby zechciał powiadomić parafie Diecezji Włocławskiej, w sposób który Wasza Ekscelencja uzna za stosowny, o maksymalnym ograniczeniu wizyt wiernych na cmentarzach” – pisze w liście do Biskupa Włocławskiego Komendant Miejskiej Policji w Koninie.

Ksiądz Biskup poparł ten apel. Poniżej złączamy kopię listu podinsp. Mariusza Jaworskiego do ks. bp. Wiesława Meringa.