II kolumna Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej dotarła na Jasną Górę

24 sierpnia 2019 r., tekst: o. Stanisław Tomoń, BPJG; foto: Biuro Prasowe Jasnej Góry

II kolumna Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej dotarła na Jasną Górę

24 sierpnia, tuż po godz. 17.00, na Jasną Górę dotarła II kolumna Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej. Tworzyły ją: 409. Piesza Pielgrzymka z Sieradza, 29. Piesza Pielgrzymka ze Zduńskiej Woli oraz 7. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej, a w niej grupy rowerowe z Turku, Włocławka i Zduńskiej Woli. W sumie w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Włocławskiej pielgrzymowało pieszo 977 osoby, na rowerach - 35. Do Częstochowy, na powitanie pielgrzymów przyjechali pielgrzymi duchowi - 550 osób. Szło 22 kapłanów, 2 kleryków i 3 siostry zakonne.

Pielgrzymi szli pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.

„Grupy, które wchodzą na 26 sierpnia, ksiądz biskup poprosił pielgrzymów o modlitwę w intencji wydarzenia, która będzie miała miejsce na terenie diecezji włocławskiej 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża – ‘Cała Polska pod krzyżem, stańmy pod krzyżem’. To wydarzenie będzie miało miejsce pod Włocławkiem, w Kruszynie, w miejscu gdzie sprawował Mszę św. w czasie pielgrzymki do Polski Jan Paweł II. To wydarzenie organizowane jest przez stowarzyszenie, które zorganizowało ‘Różaniec do granic’, a teraz organizuje ‘Stańmy pod krzyżem’. I właśnie to wydarzenie ksiądz biskup prosił, aby ta intencja była w sercu pielgrzymów – opowiada ks. Marek Molewski, diecezjalny koordynator pielgrzymki diecezji włocławskiej – Cieszymy się, że jest o 200 pielgrzymów więcej niż w zeszłym roku. Mamy też zwyczaj, że na Jasną Górę przybywają pielgrzymi duchowi, którzy przeżywają przez cały czas trwania pielgrzymki Apel Jasnogórski, włączają się w modlitwę i przybywają na Jasną Górę, ostatni etap idą razem z pielgrzymami, przychodzą pod Szczyt i przechodzą próg Kaplicy Matki Bożej”.

Pątnicy z diecezji włocławskiej wyruszają w drogę powrotną - również pieszą - 27 sierpnia.

Pielgrzymi wezmą udział we Mszy św. sprawowanej w sobotę, 25 sierpnia o godz. 8.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystii przewodniczył będzie bp Stanisław Gębicki, homilię wygłosi ks. Dariusz Kaliński.