Goście z Francji u Biskupa Włocławskiego

14 sierpnia 2020 r., foto: ks M.Sz

Goście z Francji u Biskupa Włocławskiego

W piątkowe przedpołudnie, 14 sierpnia, ksiądz biskup Wiesław Mering gościł w swojej rezydencji Myriam i Gabriela Lebmle wraz z ich dwójką najmłodszych dzieci: Elise i Raphaelem.

Myriam Lebmle jest siostrą m. Marie Pierre Bonvallot, przełożonej klasztoru sióstr benedyktynek w Rosheim (Francja), z którym Ksiądz Biskup jest zaprzyjaźniony od 1995 roku.
Państwo Lemble są małżeństwem od niemal 30 lat, mają siedmioro dzieci. Przez cały czas swojego małżeństw pozostają na drodze neokatechumenalnej. Związek małżeński zawarli 2 tygodnie po zakończeniu Światowych Dniach Młodzieży w 1991 r., na Jasnej Górze, a których uczestniczyli wraz ze wspomnianą m. Marie Pierre.

Rodzinna atmosfera spotkania obfitowała w wiele radosnych wspomnień Pasterza Diecezji związanych z jego licznymi wizytami w Alzacji. Nie zabrakło także wymiany spostrzeżeń na temat aktualnych zagrożeń Kościoła we Francji i Polsce.

Wartym odnotowania jest fakt, że dzięki staraniom ks. bp. Meringa, polscy księża (z diecezji pelplińskiej - od 1994 r. oraz włocławskiej - od roku 2004) mają możliwość odbywania studiów specjalistycznych w Strasburgu.

Na podstawie informacji od ks. Adama Zielińskiego