Dzierżawy: bp Mering poświęcił wyremontowaną plebanię

6 października 2019 r., teskt i foto: ks. MSz

Dzierżawy: bp Mering poświęcił wyremontowaną plebanię

5 października br. ks. bp Wiesław Mering poświecił wyremontowaną plebanię parafii Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach. W obrzędzie uczestniczyli przedstawiciele parafian z ks. proboszczem dr. Rafałem Zielińskim oraz ks. inf. Andrzej Ziemieśkiewicz, dziekan uniejowski.

Biskup Włocławski, gratulując wykonanej pracy, nawiązał do słów piosenki Alicji Majewskiej: „to nie sztuka wybudować dom, sztuka sprawić by miał w sobie duszę”. Pasterz Diecezji zachęcił równocześnie Księdza Proboszcza do otwartości i umacniania wspólnoty parafialnej poprzez gościnność, serdeczność i troskę o innych. „Życzę Ci żebyś dobrą atmosferą, wypełnił dom, który z dużym wysiłkiem wraz ze swoimi parafianami zbudowałeś. Niech to błogosławieństwo, którego wypraszamy dla Ciebie i wszystkich rodzin w Twojej parafii, stanie się znakiem ciepła domu, który Bóg przygotował dla każdego człowieka” - powiedział bp Mering.

Po obrzędzie błogosławieństwa plebanii zebrani udali się do parafialnej świątyni, gdzie w ostatnim czasie zostały wykonane duże prace porządkowe w zakrystii i na strychu.

Biskup Ordynariusz nawiedził także cmentarz parafialny, na którym wybudowany został nowy ołtarz oraz nagrobek na mogile śp. ks. Mariana Kilichowskiego. Wspólna modlitwa, przy grobie zmarłego przed rokiem proboszcza, zakończyła wizytę Księdza Biskupa w Dzierżawach.