Dzień Wierności w Korczewie

23 stycznia 2024 r., Elżbieta Jóźwiak

Dzień Wierności w Korczewie

W poniedziałkowy wieczór, 22 stycznia, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla członków Grupy Modlitwy św. Ojca Pio działającej w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej DM w Korczewie. Łącząc się w modlitwie z wszystkimi Grupami Modlitwy Ojca Pio na całym świecie, w przypadającą rocznicę obłóczyn zakonnych świętego z Pietrelciny, obchodzony był Dzień Wierności.

Podczas Eucharystii, którą celebrował ks. Michał Styczyński, opiekun duchowy Grupy, nastąpił obrzęd złożenia obietnicy wierności. Wydarzenie to było też okazją do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i głębszego uświadomienia sobie, czym jest nowe życie w Chrystusie.

Po Mszy św. miało miejsce wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz wspólna modlitwa litanią do św. Ojca Pio, a po błogosławieństwo nastąpiło ucałowanie relikwii Świętego Patrona.

Zobowiązanie przed wspólnotą do życia w duchu św. Pio z Pietrelciny, charyzmatem modlitwy i pomocy cierpiącym według Chrystusowej Ewangelii potwierdziło cele, które z Bożą pomocą w korczewskiej parafii będą realizowane, aby w taki sposób stawać się prawdziwymi ogniskami miłości.