„Dzień Dobra” w diecezji włocławskiej

25 kwietnia 2022 r., tekst i foto: ks. JG

„Dzień Dobra” w diecezji włocławskiej

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas, które w tym roku obchodzone było jako „Dzień Dobra”. Ogromna radość towarzyszyła świętowaniu, które tego dnia we włocławskiej katedrze zgromadziło nie tylko mieszkańców miasta. Krótko o działalności diecezjalnej Caritas opowiedział przybyłym jej dyrektor ks. Jacek Kędzierski. W murach katedry zaśpiewał zespół „Jordan” ze Zduńskiej Woli oraz z przedstawieniem zatytułowanym „Historia zajączka o dobrym sercu” wystąpili podopieczni Domu Dziecka im. bp. Wojciecha Owczarka.

Po modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia dalsza część spotkania miała miejsce na placu przykatedralnym, gdzie odbył się rodzinny piknik, m.in. ze słodkim poczęstunkiem, zabawami dla dzieci i dorosłych prowadzonymi z animatorem, malowaniem twarzy, możliwością spróbowania swoich umiejętności jazdy na elektrycznej deskorolce. Podczas pikniku można było wesprzeć działalność Caritas dobrowolną ofiarą bądź kupując magnes-cegiełkę lub uczestnicząc w pełnej pozytywnych emocji licytacji energicznie prowadzonej przez Dariusza Duszeńskiego, włocławskiego koordynatora wolontariatu diecezjalnej Caritas.

Podobne świętowanie miało miejsce dzień wcześniej, w sobotę 23 kwietnia, w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, gdzie wydarzenie honorowym patronatem objął biskup włocławski Krzysztof Wętkowski oraz Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, a partnerem było Województwo Łódzkie.

Wśród dzielących się dobrem byli również obywatele Ukrainy, którzy schronienie przed wojną znaleźli w naszej ojczyźnie.