Dzień babci i dziadka w parafii w Kłodawie

22 stycznia 2024 r., ks. AN

Dzień babci i dziadka w parafii w Kłodawie

Na Mszę św. o godz. 12.00, w niedzielę 21 stycznia, do kłodawskiej świątyni zaproszeni zostali babcie i dziadkowie wraz z wnukami z racji przypadającego 21 stycznia Dnia Babci, a kolejnego dnia – 22 stycznia – Dnia Dziadka. Dzieci zostały poproszone o przygotowanie i przyniesienie laurek.

W wypełnionym kościele modlono się za babcie i dziadków o błogosławieństwo dla żyjących, zdrowie dla chorych i wieczne zbawienie dla zmarłych. W dialogowanej homilii dzieci dowiadywały się o życiu dziadków Pana Jezusa i dzieliły się własnym doświadczeniem miłości i dobra, jakie otrzymały od swoich babć i dziadków, a w spontanicznej modlitwie wiernych wypowiadały swoje intencje. Przygotowane laurki, zostały pobłogosławione, po czym dzieci wręczyły je babciom i dziadkom. Nie brakło przy tym wzruszeń, oznak czułości przez przytulenie i pocałunek ze strony najstarszych parafian, którzy wraz z wnukami uczestniczyli we Mszy świętej.

Na zakończenie została odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa babć i dziadków.