Czy Wielkanoc będzie przeniesiona? – pytanie do rzecznika

24 marca 2020 r., ks. AN

Czy Wielkanoc będzie przeniesiona? – pytanie do rzecznika

Czy to prawda, że Wielkanoc będzie przeniesiona na wrzesień? Co z Pierwszymi Komuniami Świętymi w tym roku? – to niektóre z pytań, jakie w tych dniach napływają do Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Ograniczenia, które dotknęły wszystkich z racji epidemii koronawirusa, zmieniły także sposób działania parafii i formy pracy duszpasterskiej. Zmienione lub ograniczone zarządzeniami praktyki czy odwołane bądź zawieszone wydarzenia rodzą wiele pytań.

„Pytanie do rzecznika” to nowa propozycja skierowana do wszystkich, którzy w aktualnej sytuacji chcą uzyskać konkretne informacje. Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka, w którym rzecznik prasowy diecezji włocławskiej udziela odpowiedzi na przesłane do Kurii pytania.