Czernikowo: Biskup Włocławski poświęcił różańce dzieciom pierwszokomunijnym

10 października 2020 r., Ks. Damian Donderowicz

Czernikowo: Biskup Włocławski poświęcił różańce dzieciom pierwszokomunijnym

Maryjny miesiąc październik, tak mocno związany z modlitwą różańcową, jest szczególnym czasem wspólnego wołania do Boga przez wstawiennictwo NMP. Modlitwa różańcowa łączy ludzkie serca i oplata wszystko to, co w nich się znajduje. Istotę tej pięknej modlitwy, jako lek i broń na obecny trudny czas, przypomniał w Czernikowie ksiądz biskup Wiesław Mering, który 8 października, w miejscowym kościele sprawował Mszę św. w intencji parafialnej wspólnoty.

W dialogowanej homilii, skierowanej do dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, hierarcha przybliżył rolę oraz znaczenie modlitwy różańcowej. Ksiądz Biskup pobłogosławił także różańce przygotowane dla dzieci i przekazał pierwszej z rodzin kopię obrazu Jezusa Miłosiernego, która - wraz z relikwiami św. Faustyny i św. Jana Pawła II - będzie peregrynować we wszystkich rodzinach dzieci pierwszokomunijnych. Pasterz Diecezji wręczył również medale „Zasłużony dla Diecezji Włocławskiej” trzem osobom: Krystynie Siekierskiej, emerytowanej katechetce i doradczyni życia rodzinnego, Józefowi Kwinterze, emerytowanemu kościelnemu i Henrykowi Kiełkowskiemu, emerytowanemu kościelnemu. Następnie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, Ksiądz Biskup uczestniczył w prowadzonym przez dzieci nabożeństwie różańcowym w intencji nowych, gorliwych i  licznych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.