Ciechocinek: bp Mering wygłosił konferencję w Domu Samotnej Matki

12 maja 2019 r., tekst i foto: ks. JB

Ciechocinek: bp Mering wygłosił konferencję w Domu Samotnej Matki

„Jestem Twoją miłosierną Matką” - słowami skierowanymi przez Maryję do Jana Diego podczas objawień w meksykańskim Guadalupe, rozpoczął swoje rozważanie bp Wiesław Mering, podczas nabożeństwa majowego w Domu Samotnej Matki w Ciechocinku, któremu przewodniczył ks. prał. Janusz Bartczak.

Pasterz diecezji ukazał miłosierdzie jako wartość, która jest nam nieustannie okazywana przez Boga, o czym przypomniała - w niełatwym XX wieku - nasza rodaczka św. s. Faustyna i związany z nią obraz „Jezu, ufam Tobie”. Miłosierna miłość potrzebna jest każdemu człowiekowi i budowanym przez niego relacjom. Przykładem tego jest chociażby postawa dzieci wtulających się w ramiona rodziców, zwłaszcza matek, by poczuć w nich pokój, bezpieczeństwo, zrozumienie, nawet gdy coś przeskrobią. Ksiądz Biskup zachęcił do serdecznej pamięci o swoich mamach, wyrażonej zwłaszcza w modlitwie; podziękował także siostrom orionistkom i ks. prał. Markowi Sobocińskiemu za ofiarną pracę w Domu Samotnej Matki, a na dalszą owocną działalność udzielił wszystkim zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.