Biskup Włocławski zachęca do duchowego udziału w pielgrzymce przebłagalnej do Gietrzwałdu


5 lipca 2020 r.

Biskup Włocławski zachęca do duchowego udziału w pielgrzymce przebłagalnej do Gietrzwałdu

„Zachęcam do duchowej łączności z Pielgrzymami w formie adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzającej oraz przebłagalnej za Polskę i Kościół. Taka bardzo intensywna modlitwa niech trwa od 9 do 11 lipca wobec Najświętszego Sakramentu” - napisał ks. bp Wiesław Mering do diecezjan.
 
Poniżej pełna treść apelu Biskupa Włocławskiego.
 
 
Drodzy Księża,
Kochani Diecezjanie Włocławscy!
 
Powiadomiony zostałem przez Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego w Polsce o lipcowej pielgrzymce przebłagalnej z Warszawy do Gietrzwałdu. Wierni chcą przepraszać Boga, zachęcić do pokuty i postu; do modlitwy za Kościół i Ojczyznę!
 
Zachęcam do duchowej łączności z Pielgrzymami w formie adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzającej oraz przebłagalnej za Polskę i Kościół. Taka bardzo intensywna modlitwa niech trwa od 9 do 11 lipca wobec Najświętszego Sakramentu, bo przed wyborami, które określą na dziesięciolecia rzeczywistość w Polsce, bardzo jej potrzebujemy.
 
W wielu naszych świątyniach Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codzienną praktyką. Ożywmy tylko akcent pokutny i przebłagalny, łączmy z tym cierpienia chorych.
 
Błagajmy o łaskę dla duchowieństwa i wiernych w brzemiennym czasie, który aktualnie przeżywamy.
 
Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!
 
 

+ Wiesław Mering
Biskup Włocławsk
i
 
 
Włocławek, 5 lipca 2020