Apel o pomoc rodzinom na Bliskim Wschodzie


21 grudnia 2020 r.

Apel o pomoc rodzinom na Bliskim Wschodzie

- W tym roku przy wigilijnym stole pamiętajmy o rodzinach mieszkających na Bliskim Wschodzie, szczególnie tych, którym wspólnie pomagamy w programie Rodzina Rodzinie. Pomoc, jaką otrzymują od Polaków, często jedyną, jest dla nich bezcenna i daje im pewność, że nie są sami w tym świecie – napisał dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki, apelując o dalsze włączenie się w program pomocy „Rodzina Rodzinie”.
 
Te święta są wyjątkowe i trudne dla nas wszystkich, jednak na Bliskim Wschodzie ogarniętym konfliktem pandemia wywołała naprawdę dramatyczne skutki. Brakuje szpitali, które zostały zburzone podczas wojny, respiratorów, podstawowych środków higienicznych, dlatego wirus rozprzestrzenia się tam bez jakiejkolwiek kontroli. Jednak pomoc darczyńców sprawia, że w obliczu wojny, chorób i biedy rodziny na Bliskim Wschodzie mogą poczuć czyjąś opiekę i bliskość.
 
Od początku działania programu Rodzina Rodzinie udało się pomóc 9 000 rodzin w Syrii i 100 rodzinom w Strefie Gazy. Przez 4 lata, dzięki wspólnemu zaangażowaniu, przekazaliśmy 56 milionów na pomoc potrzebującym rodzinom.
 
Zachęcamy do objęcia pomocą rodzin na Bliskim Wschodzie. Razem możemy odmienić życie tysięcy ludzi.
 
Szczegółowe informacje na stronie: www.rodzinarodzinie.caritas.pl