32. Piesza Pielgrzymka Zduńskowolska wyruszyła na Jasną Górę

22 sierpnia 2022 r., Agnieszka Rosiak

32. Piesza Pielgrzymka Zduńskowolska wyruszyła na Jasną Górę

W poniedziałek, 22 sierpnia, na pątniczy szlak wyruszyła 32. Piesza Pielgrzymka Zduńskowolska na Jasną Górę. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Uroczystej Mszy św. sprawowanej na rozpoczęcie dorocznych rekolekcji w drodze w bazylice Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, przewodniczył ks. Adam Zieliński, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku, a homilię  wygłosił ks. dr Michał Styczyński, proboszcz parafii Korczew. Homilista podkreślił, że pielgrzymka to „piękny czas niezwykłych rekolekcji, wymagających ofiary duchowej i fizycznej”.

Na zakończenie Eucharystii słowo do pielgrzymów skierował ks. prał. dr Dariusz Kaliński, proboszcz parafii WNMP.

W tym roku wyruszyło do Częstochowy 150 pątników, w tym 5 księży. Kierownikiem grupy jest ks. Krzysztof Kurant. Wszyscy udają się na Jasną Górę z intencjami zanoszonymi przed tron Częstochowskiej Pani.

Każdego dnia trwania pielgrzymki (22-28 sierpnia) będzie możliwość duchowej łączności z pątnikami podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00, w bazylice Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli.

Pielgrzymi dotrą do swojego celu 24 sierpnia, a powrócą do Zduńskiej Woli 29 sierpnia.