29. rocznica papieskiej Mszy św. na kruszyńskim lotnisku

8 czerwca 2020 r.

29. rocznica papieskiej Mszy św. na kruszyńskim lotnisku

W niedzielę, 7 czerwca 2020 r, w Uroczystość Trójcy Świętej,  społeczność parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kruszynie, uczciła 29. rocznicę przybycia św. Jana Pawła II do Kruszyna. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 7 czerwca 1991 r, podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny papież Polak, na płucie lotniska sprawował Mszę św.

O godz. 18.00 przy pamiątkowym obelisku na terenie aeroklubu włocławskiego zgromadziła się grupa osób wdzięcznych Bogu za Wielkiego Papieża i jego obecność w diecezji włocławskie. Wśród obecnych znaleźli się m.in.: ks. Piotr Polak, proboszcz parafii w Kruszynie, ks. wikariusz Karol Kolenda oraz ks. prał. Sławomir Deręgowski, wikariusz biskupi rejonu włocławskiego oraz Marek Koziński, dyrektor włocławskiego aeroklubu.

Uroczystość rozpoczęła „Barka” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Kruszynioki”. Następnie głos zabrał ks. Piotr Polak, który w  przypomniał doniosłość i aktualność nauki św. Jana Pawła II.

Z kolei ks. prał. Sławomir Deręgowski, przypomniał słowa papieża o sile człowieka wewnętrznego, która w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna.

Po tym wprowadzeniu w klimat wydarzenia nastąpił śpiew litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Doroczne obchody zakończyły się złożeniem kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym obecność Jana Pawła II.