100. rocznica święceń kapłańskich bł. kard. Stefana Wyszyńskiego (transmisje)

2 sierpnia 2024 r., Tekst: ks. Przemysław Pilarski, zdjęcie: Archiwum Diecezjalne we Włocławku

100. rocznica święceń kapłańskich bł. kard. Stefana Wyszyńskiego (transmisje)

3 sierpnia br. będziemy przeżywać 100. rocznicę święceń kapłańskich bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Dla diecezji włocławskiej jest to szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ Prymas Tysiąclecia został wyświęcony na prezbitera we włocławskiej katedrze.

W ramach obchodów związanych z tym wydarzeniem zapraszamy wiernych diecezji włocławskiej do duchowej łączności z Jasną Górą w sobotę, 3 sierpnia br. o godzinie 21.00, gdzie biskup włocławski Krzysztof Wętkowski poprowadzi rozważanie apelowe (transmisja w TV TRWAM i na kanale youtube Jasnej Góry). Następnie, w niedzielę 4 sierpnia br. o godzinie 13.00, przewodniczyć będzie Mszy Św. i wygłosi homilię w kaplicy Matki Bożej Śnieżnej we włocławskiej katedrze - miejscu święceń kapłańskich bł. kard. Stefana Wyszyńskiego (transmisja w TV POLONIA).