Zmarł ks. prał. Jan Andrzejczak

11 maja 2018 r.

Zmarł ks. prał. Jan Andrzejczak

W dniu 10 maja br., w wieku 84 lat, zmarł ks. prałat Jan Andrzejczak, przez wiele lat posługujący w Kościele włocławskim.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 15 maja br. w Pyzdrach. Msza św. żałobna pod przewodnictwem ks. bp. Bogdana Wojtusia rozpocznie się o godz. 11.00. Po Eucharystii ciało Zmarłego Kapłana zostanie pochowane na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie

Śp. ks. Jan Andrzejczak urodził się 9 czerwca 1934 r. w Blizanowie. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1961. Następnie pracował jako wikariusz w parafiach diecezji włocławskiej. W tym czasie odbył studia na ATK w Warszawie, uzyskując tytuł magistra teologii.

W 1974 r. objął funkcję dyrektora ekonomicznego we włocławskim Wyższym Seminarium Duchownym.

W roku 1979 został mianowany proboszczem w parafii św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi, a w roku 1991 - proboszczem parafii Narodzenia NMP w Pyzdrach.

Po zmianie granic diecezji w roku 2003, pracował na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej.