Zmarł ks. infułat Witold Bura

7 kwietnia 2020 r.

Zmarł ks. infułat Witold Bura

We wtorek 7 kwietnia nad ranem, w Domu Księży Emerytów we Włocławku zmarł ks. infułat Witold Bura. We wrześniu ukończyłby 91 lat, w kapłaństwie przeżył 59 lat. W Kurii Biskupiej pracował od 1967 r. W latach 1969-2004 pełnił funkcję ekonoma diecezjalnego. Był członkiem Kapituły Bazyliki Katedralnej we Włocławku: od 1980 r. jako kanonik gremialny, następnie jako prałat kustosz, a od chwili przejścia na emeryturę – prałat senior. W 1994 r. odznaczony został godnością Protonotariusza Apostolskiego.

Zmarły kapłan zostanie pochowany w kwaterze kapłańskiej na cmentarzu komunalnym we Włocławku, w Wielki Piątek 10 kwietnia o godz. 11.30. Z racji wprowadzonych przez władze państwowe ograniczeń, jak i w myśl Zarządzenia Biskupa Włocławskiego o duszpasterstwie w czasie epidemii, księża i wierni chcący pożegnać śp. ks. infułata Burę proszeni są, by nie brać udziału w pogrzebie, ale ofiarować modlitwę w domach.

Po ustaniu epidemii w uzgodnionym terminie, w katedrze włocławskiej zostanie odprawiona Msza święta żałobna, o terminie której powiadomimy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…