Zabierz dziecko do muzeum (zaproszenie)

7 listopada 2023 r., Biuro Prasowe Sanktuarium MB Licheńskiej

Zabierz dziecko do muzeum (zaproszenie)

Zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości jest okazją do przybliżenia dzieciom i młodzieży wartości patriotycznych. Z inicjatywą skierowaną do rodziców oraz najmłodszych wychodzi Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego w Licheniu Starym.

– W sobotę, 11 listopada, w naszym muzeum odbędzie się gra terenowa. Przygotowane są też inne atrakcje i nagrody. Zapraszamy do aktywnego włączenia się w obchody naszego Narodowego Święta Niepodległości – zachęca Anita Rossa, historyk sztuki z licheńskiego muzeum.

W najbliższą sobotę, 11 listopada, muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godzinach od 9.00 do 14.00.

Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego powstało w 2010 roku. W skład kolekcji wchodzi m.in. jedna z największych kolekcji pamiątek związanych z powstaniem styczniowym. Są także listy i dokumenty królów Polski, wyjątkowej wartości kolekcje białej broni europejskiej i wschodniej oraz kolekcja obrazów o tematyce sakralnej oraz rysunki i grafiki m.in. Jana Matejki, Henryka Siemiradzkiego, Józefa Bradta czy Juliusza Kossaka.

Kolekcja muzealna jest prezentowana na drugim i trzecim piętrze licheńskiej bazyliki.

Więcej informacji o działalności placówki można uzyskać pod linkiem https://www.facebook.com/MuzeumLichen lub telefonicznie 63 270 86 35.