Włocławek: dziękczynna pielgrzymka za jubileusz i nawiedzenie z parafii św. Józefa

17 kwietnia 2024 r., ks. BL

W dniach 10-17 kwietnia odbyła się pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela z parafii św. Józefa we Włocławku. Kilkudziesięcioosobowa grupa wraz z ks. Bogusławem Laskowskim - wikariuszem włocławskiej wspólnoty na Zazamczu - pielgrzymowała do Portugalii i Hiszpanii, jako wotum wdzięczności za 900-lecie istnienia diecezji włocławskiej i nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej na ziemiach włocławskich.

13 kwietnia - w dniu, gdy wierni Kościoła Włocławskiego zgromadzili się na Wałach Jasnogórskich, aby dziękować za czas nawiedzenia, pielgrzymi przebywający w Fatimie, łącząc się duchowo z Jasną Górą, polecali w modlitwie różańcowej całą diecezję, prosząc o potrzebne łaski oraz błogosławione owoce nawiedzenia.

Każdego dnia pielgrzymki uczestnicy gromadzili się przy na Eucharystii oraz na wieczornym nabożeństwie międzynarodowego różańca odmawianego w językach zgromadzonych w Fatimie pielgrzymów, a następnie w procesji na placu sanktuarium z niesioną na ramionach figurą Pani Fatimskiej.

W ramach pielgrzymki mogli również zwiedzić m.in. Lizbonę, Porto, Coimbre oraz nawiedzić katedrę św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Pielgrzymka została zorganizowana przez działające w naszej diecezji Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas.