Uroczystości odpustowe ku czci NMP Licheńskiej (zaproszenie)

1 lipca 2020 r.

Uroczystości odpustowe ku czci NMP Licheńskiej (zaproszenie)

W czwartek, 2 lipca, Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym świętować będzie odpust ku Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. W tym dniu w licheńskiej bazylice będzie obowiązywał niedzielny porządek Mszy św.

Główna Msza św. w liturgiczny odpust Matki Bożej Licheńskiej odprawiona zostanie z procesją maryjną o godz. 12.00. Eucharystię będą koncelebrowali m.in. ks. dr Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium oraz wikariusz biskupi, ks. prał. dr Zbigniew Cabański, proboszcz konińskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Świętowanie rozpoczną uroczyste I Nieszpory odprawione w środę o godz. 18.00, a zakończy modlitwa II Nieszporami w czwartek o godz. 17.00.
Od 2005 roku, dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, 2. lipca obchodzony jest jako wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w diecezji włocławskiej oraz uroczystość w licheńskim Sanktuarium.

Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium