Tygodnik „Idziemy” znów ukazuje się drukiem

22 kwietnia 2020 r.

Tygodnik „Idziemy” znów ukazuje się drukiem

W aktualnym numerze artykuły „Ładu Bożego” drukowane są jeszcze na stronach „Idziemy”.
Od następnego wydania wraca również „Ład Boży” w pełnym wymiarze.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Rodzina małym Kościołem – Na co powinniśmy zwrócić uwagę w naszych rodzinach, kiedy wciąż obowiązują ograniczenia dotyczące udziału w liturgii? – wskazuje o. Jacek Salij OP.

Biblia: dom wyznawców Chrystusa – Czytanie Biblii bez wiary, jest jak odtwarzanie muzyki Chopina kijem po drewnianym płocie. – do głębszego wejścia w Biblię zachęca ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Wirtualny Kościół? – Jak ustrzec się przed zbanalizowaniem wiary, a nawet sprowadzeniem jej do śmieszności? – podpowiada ks. Henryk Zieliński.

Przed nami nieznane – Czy obecna epidemia coś zmieni w naszym podejściu do życia? – pisze Krzysztof Ziemiec.

Patriotyzm w sklepie – Gdyby popyt na krajowe produkty zwiększył się o 1 proc, to w kraju pozostałoby 6,6 mld zł. – do patriotyzmu w dobie kryzysu zachęca prof. Eryk Łon w rozmowie z Agnieszką Domańską.

Wirus-reformatorzy Kościoła – Czy obecna pandemia doprowadzi ostatecznie do oderwania świeckich od księży? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ

Sumienie i nauka – Dlaczego ci, którzy bronią prawa do życia dżdżownic równocześnie odmawiają go człowiekowi? Ostatnie głosowanie sejmowe w sprawie obrony życia od poczęcia – komentuje rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Cyfrowa kwarantanna – O zaletach i niebezpieczeństwach funkcjonowania w cyfrowym świecie – pisze ks. prof. Jacek Grzybowski.

Jaka Unia po pandemii? – Przyszłością Unii europejskiej martwi się nie tylko prezydent Francji, ale i papież Franciszek. Co może rozsadzić Unię? – pisze prof. Kazimierz Dadak.

O co idzie gra? – Nawet najlepszy rząd nie przetrwa skutków kryzysu gospodarczego. Jak to się ma do wyborów? – komentuje Jacek Karnowski.

Jak czytać Biblię? – O co chodzi w przezywaniu Tygodnia Biblijnego? – wyjaśnia ks. prof. Henryk Witczyk w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Walka o Eucharystię – Jak w Kościele na Zachodzie budzi się świadomość, że zbyt łatwo zrezygnowano z udziału ludu w liturgii? – wskazuje Anna Meetschen.

Śląski Rembrandt – Twórczość Michaela Willmanna, którego obrazy możemy podziwiać w wielu warszawskich kościołach – przybliża Dorota Lekka.

Ze św. Anny do KL Dachau – Sylwetkę byłego rektora kościoła św. Anny w Warszawie, męczennika z Dachau, w 75. rocznicę wyzwolenia tego obozu – przypomina Anna Jagodzińska z IPN.

Kościół w czasach pandemii – Działania katolików i instytucji kościelnych w tych trudnych dniach – omawia Wojciech Świątkiewicz.

Chorzy papieża – Skąd u św. Jana Pawła II wzięła się szczególna wrażliwość na chorych? – wyjaśnia Barbara Stefańska.

Najlepsza rada – O kulcie Matki Bożej Dobrej Rady – pisze Monika Odrobińska.

Życzenia z łagru – Niezwykłe listy pisane z Syberii na korze brzozy oraz ich autorów – pokazuje Amelia Siuda-Koszela.

Wotum smoleńskie – Dlaczego rządząca większość w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej nie przegłosowała pełniejszej ochrony życia w Polsce? – rozważa Marek Jurek.