Tuliszków: Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z góry Gargano

15 lipca 2018 r., tekst: ks. Stanisław Nowak; foto: Karol Zieliński

Tuliszków: Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z góry Gargano

Sobota i niedziela (14 i 15 lipca 2018) to dni nawidzenia figury św. Michała Archanioła z góry Gargano w parafii św. Wita w Tuliszkowie. Niecodzienne spotkanie, którego koordynatorem był ks. Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia Michalitów, rozpoczęło się o godz. 19.00. Poprzedziło ją powitanie wyjątkowego Gościa przy pomniku Jana Pawła II, w którym uczestniczyli licznie przybyli księża oraz parafianie. Uroczystej procesji wprowadzającej figurę do kościoła przewodniczył J.E. ks. biskup Stanisław Gębicki. Przed rozpoczęciem Mszy św. nałożył on na głowę św. Michała koronę, którą wniósł proboszcz parafii, ks. prałat Stanisław Nowak, a przdstawiciele grup grup parafialnych wypowiedzieli słowa powitania. Wieczorne nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą i uwielbienia oraz Apelem Jasnogórskim zakończyło pierwszy dzień peregrynacji.

Drugi dzień nawiedzenia upłynąl pod znakiem spotaknia św. Michała Archanioła z dziećmi oraz z osobami chorymi i w podeszłym wieku. Przez cały dzień wierni mogli zanosić do Pana Boga swoje prośby i dziękczynienia przez wstawiennictwo Wodza Niebieskich Zastępów. Wielu parafian tego dnia przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła.

W godzinie miłosierdzia Bożego podczas nabożeństwa kończącego nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w tuliszkowskiej parafii ks. Piotr zawierzył Panu Bogu prośby i intencje złożone przez wiernych świętemu z góry Gargano, a ks. proboszcz dokonał Aktu Poświęcenia całej wspólnoty św. Michałowi.

Po zakończeniu nabożeństwa, figura Niebieskiego Posłańca została w uroczystej procesji przeniesiona do samochodu - kaplicy i przewieziona do Rychwała, gdzie zakończy się peregrynacja Figury w dekanacie tuliszkowskim.

Wyjątkowe dwa dni w życiu tuliszkowskiej parafii były okazją do modlitwy i nawrócenia poprzez wstawiennictwo św. Michała Archanioła oraz wielką szkołą współpracy człowieka z aniołami na drodze do nieba.