Św. Michał Archanioł z Gargano u Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu

23 lipca 2018 r., tekst: ks. Maciej Adamsk; foto: Dominika Pośpiech

Św. Michał Archanioł z Gargano u Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu

„Któż jak Bóg” w kopii figury w dniach 21-22 lipca br. zawitał do wspólnoty parafialnej Najświętszego Serca Jezusowego w królewskimi mieście Sieradzu, aby przynieść do ludzkich serc światło nadziei.

W godzinach popołudniowych pierwszego dnia nawiedzenia, licznie zgromadzeni wierni wraz z duchowieństwem powitali niecodziennego Gościa. Wydarzeniu przewodniczył ks. Piotr Prusakiewicz, który poprowadził dzień skupienia dla parafian.

Po uroczystym wprowadzeniu do świątyni figury św. Michała oraz powitaniu przez przedstawicieli dzieci, dorosłych i proboszcza parafii, rozpoczęła się Eucharystia. W homilii kaznodzieja przybliżył znaczenie kultu św. Michała oraz zaprosił do otwartości serca w tym szczególnym czasie łaski. Pierwszy dzień nawiedzenia zakończył Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Wodza Niebieskich Zastępów.

W niedzielę, drugim dniu wyjątkowego czasu w parafii NSJ trwało modlitewne skupienie, prowadzone przez ks. Piotra. Po każdej Mszy Św. odbywał się Akt Poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi. Podczas Eucharystii o godz. 9.00 szczególne błogosławieństwo przyjęły osoby starsze oraz chorzy, natomiast o godz. 10.30 i 12.00 - dzieci i dorośli. Czas nawiedzenia zakończył się koronką do Miłosierdzia Bożego, uroczystym przyjęciem Szkaplerza oraz Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

Ksiądz prałat Mirosław Miłek, proboszcz sieradzkiej parafii, kierując słowo do wiernych podkreślił istotę nawiedzenia figury św. Michała z góry Gargano w obecnym, trudnym czasie. Z niepokojem o stan życia duchowego współczesnego świata, przyszłość naszej Ojczyzny, wartości, zachęcił parafian do stanięcia z ufnością przed św. Michałem Archaniołem. „Wpatrując się w niezwykły wizerunek Niebiańskiego Gościa, chciejmy uświadomić sobie na nowo, że dobro jest mocniejsze od zła, że prawda ostatecznie zwycięży, bo o tym przypomina ten niezwykły posłaniec z nieba. On pomaga każdemu człowiekowi przezwyciężyć wszelkie podstępne działania szatana”, mówił ks. Miłek.