Sadlno: diecezjalne spotkanie animatorów i liderów Odnowy w Duchu Świętym

24 kwietnia 2022 r., Beata Wróblewska

Sadlno: diecezjalne spotkanie animatorów i liderów Odnowy w Duchu Świętym

W sobotę, 23 kwietnia, w Sadlnie miał miejsce spotkanie animatorów i liderów Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Włocławskiej. Rozpoczęło się ono Mszą św., której przewodniczył ks. Krzysztof Antczak.

W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali dwóch konferencji. Pierwszą wygłosił ks. Adam Grabowski. Dotyczyła ona etapów rozwoju duchowego animatorów i liderów, zaczynając od człowieka zdezintegrowanego, konsumpcyjnego, wyczynowego poprzez etap przemiany serca, mistagogii i przyjęcie postawy służebnej.

Druga konferencja, wygłoszona przez ks. Krzysztofa Antczaka, poruszała temat roli kapłana, lidera i animatora we wspólnocie. Diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym, przywołując słowa „radosnego dawcę miłuje Bóg” (2Kor9, 7b), ukazał słuchaczom wartość i znaczenie przyjęcia postawy sługi.

Nie zabrakło również czasu na modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i wymianę doświadczeń w grupach.

W tym samym dniu wieloletnią posługę diecezjalnego koordynatora Odnowy w Duchu Świętym zakończyli: ks. Krzysztof Antczak oraz Daria Małecka. Podsumowując swoją posługę stwierdzili m.in., że „służba Panu Jezusowi jest dla Nich największym błogosławieństwem w życiu”.

Nowym diecezjalnym koordynatorem świeckim wybrana została Agnieszka Warmińska z Koła.