Pielgrzymka maturzystów diecezji włocławskiej na Jasną Górę (zapowiedź)

10 lutego 2020 r.

Pielgrzymka maturzystów diecezji włocławskiej na Jasną Górę (zapowiedź)

Pielgrzymka maturzystów Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę 2020
„Wielka Tajemnica Wiary”

Wtorek 24.03.2020 r. (rejon koniński)
9.30 – zapisy przybyłych grup i wydawanie różańców przy wejściu do bazyliki
10.30 – 11.30 – zawiązanie wspólnoty i konferencja w Bazylice Jasnogórskiej (prowadzi ks. Piotr Stanny, wikariusz parafii bł. Michała Kozala w Lipnie, okazja do spowiedzi)
11.45 – 12.45 – droga krzyżowa na wałach jasnogórskich z repliką Krzyża ŚDM
13.00 – Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, Ordynariusza Diecezji Włocławskiej (homilia ks. Piotr Stanny)
21.00 – Apel Jasnogórski w intencji maturzystów Diecezji Włocławskiej – prowadzi ks. prał. Michał Krygier, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Włocławskiej
  • Oprawa muzyczna – zespół Jordan
  • Asysta – Diecezjalna Asysta Liturgiczna
  • Niesienie repliki Krzyża ŚDM, Liturgia Słowa i Modlitwa Zawierzenia –
    par. św. Bartłomieja w Koninie
  • Modlitwa wiernych i podziękowania – par. św. Andrzeja Ap. w Kościelcu Kolskim
  • Komentarze i procesja z darami – par. św. Marii Magdaleny w Sompolnie

Środa 25.03.2020 r. (rejon sieradzki i włocławski)
9.30 – zapisy przybyłych grup i wydawanie różańców przy wejściu do bazyliki
11.45 – 12.45 – droga krzyżowa na wałach jasnogórskich z repliką Krzyża ŚDM
13.00 – Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Gębickiego, Biskupa Pomocniczego Diecezji Włocławskiej (homilia ks. Piotr Stanny)
  • Oprawa muzyczna – zespół Jordan
  • Asysta – Liceum im. Ks. Jana Długosza we Włocławku
  • Niesienie repliki Krzyża ŚDM, Liturgia Słowa i Modlitwa Zawierzenia – par. św. Jana Chrzciciela we Włocławku
  • Modlitwa wiernych i podziękowania – par. Wniebowzięcia NMP w Lipnie
  • Komentarze i procesja z darami – par. św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim

Tradycyjnie dla maturzystów przewidziane są pamiątkowe maturalne „dziesiątki” różańca św. w cenie 2 zł za sztukę. Zamówienia należy składać w sekretariacie Kurii Diecezjalnej we Włocławku (p. Hanna Krzemieniewska tel. 518014513).