Październikowy projekt „Trzeźwienie przez kulturę” (zaproszenie)

24 października 2023 r.

Październikowy projekt „Trzeźwienie przez kulturę” (zaproszenie)

W najbliższą niedzielę, 29 października, o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu, sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają na koncert premierowy pt. „Wędrowiec”. O ziemskiej podróży i przemijaniu, na instrumentach klawiszowych, „opowie” muzyk i kompozytor muzyki filmowej i teatralnej Robert Kanaan.

Wstęp wolny.

Robert Kanaan od dwudziestu lat aktywnie zajmuje się muzyką, komponując m.in. dla radia, teatru i widowisk artystycznych. Skomponował muzykę do ponad 30 sztuk teatralnych wystawianych w Polsce i Europie, kilkudziesięciu spektakli multimedialnych, słuchowisk radiowych.

Jednym z dzieł Roberta Kanaana jest cykl utworów fortepianowych „Echoes” dedykowany Księdzu Janowi Kaczkowskiemu, którego Robert znał osobiście i z którym współpracował, także przy projektach muzycznych („Fala Dobra’).

Do Konina przyjedzie z nowym materiałem, którego jeszcze nie wykonywał publicznie.

Anna Wysocka