Muzeum Diecezjalne: wystawa fotograficzna „Byłem tu – Jezus” (zaproszenie)

1 października 2019 r.

Muzeum Diecezjalne: wystawa fotograficzna „Byłem tu – Jezus” (zaproszenie)

Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej ks. prał. dr. Janusza Bartczaka, zatytułowanej „Byłem tu – Jezus. Turcja kolebką chrześcijaństwa”

Inauguracja wystawy będzie miała miejsce dnia 7 października 2019 r., o godz. 19.00, w auli Muzeum Diecezjalnego we Włocławku, pl. Kopernika 3 (wejście od ul. Tumskiej).

Wystawa jest owocem dwu wyjazdów studyjnych dla księży zorganizowanych przez Tygodnik „Idziemy” z ks. prał. Henrykiem Zielińskim, redaktorem naczelnym.

Na szlaku pierwszej wyprawy (2018 r.) – Śladami siedmiu Kościołów Apokalipsy – znalazły się: Akhisar (staroż. Tiatyra), Laodycea, Alasehir (Filadelfia), Sardes, Efez, Izmir (Smyrna), Pergamon oraz Stambuł (Bizancjum, Konstantynopol), Iznik (Nicea), Kolosy, Milet, Priene.

Druga podróż (2019 r.) – Pielgrzymka śladami św. Pawła – wyznaczona była przystankami: Ankara, Nevsehir (staroż. Nysa w Kapadocji), Derinkuyu, Göreme, Antakya (Antiochia Syryjska), Samandag (Seleucja), Tars, Konya (Ikonium), Yalvac (Antiochia Pizydyjska).

Przewodnikiem, wykładowcą i kaznodzieją podczas obu wypraw był ks. prof. Waldemar Chrostowski - jeden z najwybitniejszych polskich biblistów, pierwszy Polak uhonorowany prestiżową Nagrodą Ratzingera.

Autor zdjęć – ks. prał. dr Janusz Bartczak – jest absolwentem WSD we Włocławku, Anselmianum w Rzymie i UKSW w Warszawie; do niedawna kapelan biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, obecnie dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej.

Podczas inauguracji będzie możliwość wsparcia działalności Caritas Diecezji Włocławskiej.

Wystawa czynna do 31 października 2019 r.