Licheń. Warsztaty medialne „Jak nie zaplątać się w sieci?” (zaproszenie)

8 września 2020 r.

Licheń. Warsztaty medialne „Jak nie zaplątać się w sieci?” (zaproszenie)

Czas pandemii koronawirusa skłania do refleksji i stawiania wielu pytań. Posługa duszpasterska, ewangelizacja, nabożeństwa – wszystkie te formy dotarcia z Dobrą Nowiną do wiernych z dnia na dzień z kościołów przenosiły się do internetu. Jak ewangelizować w sieci? Jakich treści szukać, aby nie zaplątać się w gąszczu fake-newsów? Czy Kościół po wygaśnięciu pandemii będzie taki sam, jak przed jej rozpoczęcie? Czy zaistnieje potrzeba szukania nowych sposób w dotarciu do wiernych z przekazem niezgłębionej miłości Boga?

Odpowiedzi na te i inne pytania postarają się udzielić prelegenci warsztatów medialnych zatytułowanych „Jak nie zaplątać się w się?”, które odbędą się w Licheniu w dniu 19 września br.

W sesji przedpołudniowej wystąpi ks. dr hab. Józef Kloch, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2003-2015 („Kościół w czasie i po pandemii”) oraz dr hab. Monika Przybysz, teolog, specjalista ds. PR, zarządzani kryzysowego, reklamy i marketingu medialnego, profesor nadzwyczajny Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie („Ewangelizacja w sieci”).

W sesji popołudniowej Zofia Kędziora oraz o. Marcin Wrzos OMI, redaktorzy portalu misyjne.pl, zaprezentują studium przypadku akcji „Misjonarz w sieci”. Z kolei Katarzyna Matusz-Braniecka oraz ks. dr Łukasz Wiśniewski MIC ze Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich powiedzą o tym, jak mówić w mediach o modlitwie za zmarłych.

Warsztaty, organizowane przez Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym oraz Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich, rozpoczną się o godz. 10:00 w domu Pielgrzyma ARKA, w bezpośrednim sąsiedztwie licheńskiej bazyliki. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na utrzymanie wszelkich obostrzeń sanitarnych, liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Obsługi Pielgrzyma telefonicznie (63 270 81 42) lub mailowo (lichen@lichen.pl) oraz Biuro Prasowe (telefon – 605 843 635). Decyduje kolejność zgłoszeń.