„Któż jak Bóg” w konińskiej farze

10 czerwca 2018 r.

„Któż jak Bóg” w konińskiej farze

W dniach 9-10 czerwca br., parafia św. Bartłomieja Apostoła w Koninie, już po raz drugi przeżywała nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z groty w Gargano.

Po nabożeństwie oczekiwania, w którym uczestniczyli – oprócz księży – orkiestra, młodzież klas mundurowych Centrum Kształcenia Ustawicznego, dzieci pierwszokomunijne, służba liturgiczna, poczet sztandarowy rzemieślników oraz wierni całego miasta, powitano Niebiańskiego Gościa.

Po wprowadzeniu Figury do świątyni i powitaniu Gościa przez przedstawicieli parafian i ks. prał. dr. Tomasza Michalskiego - proboszcza parafii, rozpoczęła się Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. dr Marcin Idzikowski, koordynator peregrynacji Figury w naszej diecezji, a homilię wygłosił ks. dr Rafał Kamiński, wicegenerał Zgromadzenia Księży Michalitów.

O godzinie 20.00 miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie. Był to też czas uwielbienia Boga, za dar nawiedzenia figury Michała Archanioła.

W godzinie Apelu Jasnogórskiego konińska fara po raz kolejny szczelnie wypełniła się wiernymi, którzy chcieli oddać chwałę Matce Bożej, obok której zawsze stoi Wódz Niebieskich Zastępów.

W drugim dniu nawiedzenia, podczas każdej Mszy św. Słowo Boże głosił ks. Kamiński. Eucharystia o godz. 8.30 poświęcona była w szczególności osobom starszym oraz chorym. Po jej zakończeniu księża udzielali specjalnego, indywidualnego błogosławieństwa; natomiast błogosławieństwo dzieci i ich rodziców miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 11.30.

O godz. 18:00 rozpoczęło się pożegnanie figury św. Michała, podczas którego ks. prał. dr Tomasz Michalski zawierzył św. Archaniołowi całą parafię, po czym dokonał poświęcenia kopii figury Świętego z Gargano, będącej trwałą pamiątką peregrynacji w konińskiej parafii. Po zakończonej liturgii wierni odprowadzili Figurę do samochodu - kaplicy, który odjechał do parafii św. Marii Magdaleny w Koninie.

(Na podstawie informacji nadesłanych od Teresy Kołodziejczak)