Koncert Organowy Jurija Riepina z Donbasu w Bazylice Sieradzkiej

30 czerwca 2018 r., teskt i foto: ks. KM

Koncert Organowy Jurija Riepina z Donbasu w Bazylice Sieradzkiej

29 czerwca br., w ramach uroczystych obchodów świętych Apostołów Piotra i Pawła, w Sieradzkiej Bazylice Kolegiackiej, miał miejsce koncert organowy młodego utalentowanego artysty z Ukrainy - Jurija Riepina.

Jurij pochodzi z Donbasu. W młodości, jak sam wyznaje, zetknął się z bardzo formalnym chrześcijaństwem. Wiara była wyznawana tylko w budynku kościoła. Poza liturgią jakby nie istniała, nie miała znaczenia. Zgorszyło go to i zraziło. Zdecydował, że będzie ateistą. Kiedy rozpoczęła się wojna w Donbasie, młody muzyk studiował na Akademii Muzycznej w Doniecku. Tam poznał swojego rówieśnika protestanta, który namówił go, by przychodził na spotkania modlitewne.

Jurij Riepin przyjechał do Polski 3 listopada 2017 roku. Trafił do Sulistrowic pod Ślężą, gdzie pracuje weekendami w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa jako organista. W tym zawodzie chce się rozwijać i wiąże z nim swoją przyszłość.