Inauguracja sezonu motocyklowego ATH pod Honorowym Patronatem Biskupa Włocławskiego

1 maja 2018 r., ks. prał. Sławomir Deręgowski

1 maja to dzień, w którym Moto Club ATH (Rycerzy Świątyni Jerozolimskiej), Aeroklub Włocławek, przy wsparciu Urzędu Gminy Włocławek, inauguruje na lotnisku w Kruszynie sezon motorowy. Wydarzenie to swoim Honorowym Patronatem objął biskup włocławski Wiesław Mering.

Podczas jazdy motocyklem, w lotach samolotem i spadochronowych skokach potrzebna jest opieka Pana Boga, dlatego całe spotkanie rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. Maciej Jasiński, komandor Klubu. W homilii ks. Jasiński podkreślił wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci; nawiązując do doświadczenia, które w ostatnich dniach spotkało jednego z braci motocyklistów ukazywał piękno jednoczenia się wielu ludzi dobrej woli, włączających się aktywnie w ratowanie życia kolegi poprzez oddanie krwi, przyjacielskie wspomnienie, modlitwę.

Po poświęceniu zebranych około 1300 motocykli, kierowcy jednośladów udali się na paradę przez Miasto Biskupie, aby powrócić na lotnisko i uczestniczyć w konkursach, koncertach zespołów i wspólnej zabawie.

Niech Bóg otacza swoją opieką wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby nikogo nie zabrakło podczas inauguracji sezonu w przyszłym roku.