„Idziemy” dostępny tylko elektronicznie


1 kwietnia 2020 r.

„Idziemy” dostępny tylko elektronicznie

Drodzy Czytelnicy Idziemy!
 
Numer, który prezentujemy jest dostępny tylko elektronicznie, a wraz z nim nasz diecezjalny tygodnik „Ład Boży”.
 
Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika w wersji elektronicznej za pośrednictwem stron www.eprasa.pl lub www.egazety.pl.
 
Polecam również korzystanie z serwisu www.idziemy.pl – gdzie publikowane są najświeższe informacje i komentarze.
 
W najnowszym numerze „Idziemy” warto przeczytać:
- Choroba ta nie zmierza ku śmierci – Pełny tekst wielkopostnych rekolekcji radiowych wygłoszonych przez ks. Henryk Zielińskiego z Kościoła Świętego Krzyża w Warszawie.
– Dziesięć powodów do refleksji nad Dekalogiem – Przejmującą analizę naszych czasów w relacji do Boga i Jego przykazań – przedstawia ks. prof. Waldemar Chrostowski.
- Bóg nie umie dawać mało – Jakim zapamiętaliśmy śp. ks. Piotra Pawlukiewicza? – wspomnienia jego przyjaciół zebrał Radosław Molenda.
- Dobro wokół nas – Co nam mówi widok papieża samotnie modlącego się na pustym placu św. Piotra? – komentuje Krzysztof Ziemiec.
- Nasz wybór – Czym w życiu religijnym i społecznym zaowocuje trwająca epidemia?  - analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ
- Czy epidemia jest karą Boża? – Jak uniknąć zamętu i błędnych interpretacji religijnych obecnego czasu? – pisze ks. prof. Jacek Grzybowski.
- Czuwajmy z Nim – Nie zasypiajcie w tych dniach, choćby zasnęli apostołowie – jak przeżyć ten wyjątkowy Wielki Tydzień – radzi ks. Henryk Zieliński.
- Przywrócić blask mediom katolickim – Jak i dlaczego powinniśmy dbać o media katolickie? W oparciu o doświadczenia amerykańskie – pisze prof. Kazimierz Dadak.
- Modlitwa i dyscyplina – Jak powinno wyglądać nasze uczestnictwo w liturgii transmitowanej przez media? – odpowiada abp Józef Górzyński w rozmowie z Moniką Odrobińską.
- Czekając na spotkanie w realu – Niska frekwencja w kościołach wymuszona w Polsce zarządzeniami państwowymi w czasie epidemii, jest na Zachodzie czymś codziennym – relacjonuje Anna Meetschen.
- To co było, minęło – Czas, który przeżywamy uczy nas, że szczęście nie wiąże się z pieniędzmi, ale z relacjami między ludźmi – zauważa Jacek Karnowski.
- Szczególne rekolekcje – O pracy nowych wyzwaniach wobec parafii i kurii biskupiej – mówi bp Romuald Kamiński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
- Wielki Tydzień z koronawirusem – Papież i chrześcijanie w Rzymie nie po raz pierwszy będą obchodzić Paschę w okolicznościach trwającej zarazy – pisze z Watykanu ks. Waldemar Turek.
- Czym jest Komunia duchowa? – Kto może korzystać z Komunii duchowej, a kto tylko z Komunii pragnienia? – wyjaśnia ks. prof. Ireneusz Mroczkowski/KAI.
- Dziecko wobec śmierci – Czy i jak rozmawiać z dziećmi o śmierci? – wyjaśnia psychoterapeuta Aleksandra Lutoborska w rozmowie z Barbarą Wiśniowską.
- Piętnaście lat temu – Kolejną rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – przypomina Barbara Stefańska.
- Po pandemii – co trwająca pandemia ujawnia w postawach polityków wobec wartości religijnych i narodowych? – analizuje Marek Jurek.
 
Natomiast w „Ładzie Bożym” polecamy:
- Mój Kościół – ks. bp Wiesław Mering podejmuje refleksję o świętości Kościoła.
- Jan Paweł II w mojej pamięci – o Karolu Wojtyle opowiada ks. bp Wiesław Mering w rozmowie z ks. Julianem Głowackim.
- Epidemie w Biblii – analizy tekstów Pisma Świętego dokonuje ks. Sebastian Adamczyk.
- Historia niezwykła – jaką tajemnicę kryje wizerunek Matki Bożej Pani Kujaw w Ostrowąsie wyjaśnia ks. Paweł Szczepaniak.
- Jaka Ekologia? – Koncepcje ekologii ostatnich trzech papieży przedstawione w wykładzie ks. prof. Pawła Bortkiewicza TChr prezentuje Amelia Siuda-Koszela.
 
ks. Julian Głowacki
Redaktor Tygodnika „Idziemy”

Pliki do pobrania
Baner reklamowy