Dzień Dziecka we włocławskim szpitalu

2 czerwca 2018 r., Maria Krasucka, fundacja

Dzień Dziecka we włocławskim szpitalu

Dzień Dziecka obchodzony 1 czerwca, to wyjątkowy dzień, kiedy każde dziecko – małe i duże – ma swoje święto. W tym roku jego wyjątkowość w Szpitalu Wojewódzkim im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, spotęgowała wizyta niecodziennych gości, którzy przekazali gry i zabawki dla chorych dzieciaków.

Dzięki pomysłowi ks. Piotra Kaczmarka, kapelana włocławskiego szpitala, oraz przy wsparciu wielu sponsorów udało się zebrać środki na zabawki do świetlic szpitalnych.

Akcja rozpoczęła się dokładnie miesiąc temu, kiedy to odbywał się zlot motocyklistów organizowany m.in. przez „ATH Motoclub” na lotnisku w Kruszynie oraz podczas pikniku w parafii św. Józefa na Zazamczu. Następnie zaangażowały się w pomoc dzieci pierwszokomunijne wraz z ks. prał. Sławomirem Deręgowskim z parafii św. Stanisława BM. Kolejnymi sponsorami byli rowerzyści, biorący udział w majowym Rajdzie Rowerowym, organizowanym przez „Klub Fitness Forma” oraz „Rowery Jamróz”. Całość koordynowali wolontariusze fundacji „Caietanus”, na czele z p. Marią Krasucką.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania środków na prezenty do świetlic dla dzieci z włocławskiego szpitala. Nie ma nic cenniejszego niż radość i uśmiechy obdarowanych dzieci.